DOMAIN/HOSTING/FTP Nedir?

Alan adı, bir Web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir.

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

Dosya aktarım iletişim kuralı, bir veri yığınının - ASCII, EBCDIC, ve binary- bir uç aygıttan diğerine iletimi için kullanılmaktadır.

ARP Nedir?

Adres Çözümleme Protokolü ağ katmanı adreslerinin veri bağlantısı katmanı adreslerine çözümlenmesini sağlayan bir telekomünikasyon protokolüdür.

IPV4/IPV6 Nedir?

İnternet Protokol Versiyon 4, İnternet Protokolü gelişiminde dördüncü gözden geçirilmiş ve geniş bir alana yayılan ilk versiyondur

Internet Protocol Version 6 kısaca IPv6, aslında 32 bitlik bir adres yapısına sahip olan IPv4'ün adreslemede artık yetersiz kalması ve ciddi sıkıntılar meydana getirmesi üzerine IETF tarafından geliştirilmiştir.

FRONTEND/BACKEND Nedir?

Ön uç web geliştirme, HTML, CSS ve JavaScript kullanarak verileri grafik bir arayüze dönüştürme uygulamasıdır,

Backend, bir yazılımda kullanıcıların görmediği kısımların tümü ve ana sistemdir

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine "taramasına" olanak sağlayacak şekilde,

arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek "web sitesinin optimize edilmesi" hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir.